Let’s start from…

Welcome everyone!

Let me introduce myself… My name is Sandra. I have a big passion for food and this is my chance right now to improve my knowledge and skills by sharing with you guys my ideas or sometimes even food experiments. I am looking forward to join the blog family and get some inspiration from your side.
Apart from cooking I also enjoy travelling and most of all meeting people that inspire me to do more and more. I will use this blog to gather everything I enjoy.
So this blog will be about my life, about my travels, my experiences, tips, laughs and other stories. I hope you will enjoy it at least a bit as I do!

Kisses,
Sandra

Witam wszystkich bardzo serdecznie!

Pozwólcie, że się przedstawię… Nazywam się Sandra. Mam wielka pasje do jedzenia i to jest moja szansa właśnie teraz, aby poprawić swoja wiedzę i umiejętności poprzez dzielenie się z wami moimi pomysłami, a także eksperymentami. Oprócz tego, nie mogłam się również doczekać aby dołączyć do grona blogerów i zaczerpnąć trochę inspiracji z waszej strony.
Oprócz gotowania, lubię tez podróżować i przede wszystkim uwielbiam spotkania z rożnymi ludźmi którzy inspirują mnie do dalszego działania.
Podsumowując, ten blog będzie o moim życiu, o moich podróżach, moich doświadczeniach i mam taka nadzieje ze będziecie z niego czerpać inspiracje.

Buziaki,
Sandra

2 thoughts on “Let’s start from…

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s